Custom Bg

 

ХАТХА-ЙОГА

Практики гармонійного руху назустріч собі та навколишньому світу об’єднані під загальною назвою – йога. Йога як філософський напрямок має безліч течій, одна з яких «Хатха-йога».

Хатха-йога — початковий ступінь у практиках йоги, що дозволяє дізнатися про власні можливості, навчитися контролювати внутрішні енергетичні потоки, гармонізувати життя.

Так і назва «Хатха-йога» складається зі складу «Ха», що перекладається з санскриту як активна енергія чи вдих, і з «Тха» що на санскриті означає пасивну енергію або видих. «Ха» — це сонячне дихання, в той час як «Тха» асоціюється з диханням Місяця. Саме поняття йоги у перекладі із санскриту означає «єднання» .
Відповідно хатха-йога — це гармонійне поєднання  двох початків: активної,  прогресивної енергії Сонця та пасивної  енергії Місяця.

Мета практик хатха-йоги закладена в її назві і полягає в тому, щоб навчити людину гармонійно поєднувати в собі позитивну та регресивну енергії, знаходити точку внутрішнього балансу, що дозволяє бути бадьорою та життєрадісною  людиною, без напруги ,
і водночас бути споглядальною та спокійною людиною  без апатії та ледачесті.
Інакше кажучи, людина вчиться бути зібраною всередині та розслабленою зовні (у тілі).

Хатха-йога закликає звільнити свідомість і розум тіла, що практикує від тягаря, повертаючи йому силу і привабливість, при цьому особливу увагу вона приділяє правильному функціонуванню хребта, як основному критерію здоров’я організму. Практику Хатха-йоги необхідно розпочинати з вступного курсу (курсу для початківців). Він передбачає глибоке та послідовне вивчення теоретичного та практичного аспекту, техніку безпеки при виконанні асан, основи правильного дихання, розслаблення та концентрації.

На заняттях практикуючий навчається правильно відбудовувати пози, усвідомлено підходити до вправ, регулювати навантаження, позбавлятися непотрібних думок, що заважають досягненню внутрішньої рівноваги, і заспокоювати розум.

Фізичний аспект практики включає:

Виконання асан

Дихальні техніки

Техніки глибокої релаксації

Медитацію

Очищення внутрішніх органів

* Основні ефекти йоги

— Здоров’я:

профілактика синдрому хронічної втоми

збільшення енергопотенціалу та витривалості

покращення циркуляції крові та лімфи в організмі

збільшення обсягу легень

покращення функціонування всіх органів та систем організму

зміцнення імунітету

допомога у реабілітації після захворювань та травм (за рекомендацією лікаря)

сприяє регуляції роботи ендокринної та нервової систем

сприяє нормалізації обміну речовин та контролю ваги,

зміцнення всіх груп м’язів, у тому числі м’язового корсету хребта

— Психо-емоційний стан:

зняття загальної напруги

збільшення стресостійкості та впевненості в собі

поліпшення емоційного стану

Хатха-йога здатна змінити внутрішній світ людини, змусити її по-новому подивитись на  своє життя, зробити дивовижні відкриття. Вона дозволяє навчитися розуміти себе, сприяє збільшенню концентрації та напрацьовує корисні для сучасного світу навички, зокрема, вміння зберігати зібраність та внутрішній спокій у стресових ситуаціях, брати на себе відповідальність та реалізовувати внутрішній потенціал.

Регулярна практика зміцнює м’язовий корсет, розтягує хребет і формує гарну поставу, збільшує рухливість суглобів, покращує роботу внутрішніх органів і всіх систем організму, повертає тілу пластичність і легкість, сприяє позбавленню зайвої ваги, є профілактикою варикозу, гіпертонії та інших захворювань.

Хатха-йога дає найбільш загальне уявлення про духовні практики. Вона практично не має протипоказань, оскільки доступна для людей з різними фізичними можливостями.

 

 

 

ПнВтСрЧтПтСбВс
7:30
10:00
11:30
14:00
19:00