Custom Bg

 

Йога для початківців

Практику Хатха-йоги необхідно розпочинати з вступного курсу (курсу для початківців). Він передбачає глибоке та послідовне вивчення теоретичного та практичного аспекту, техніку безпеки при виконанні асан, основи правильного дихання, розслаблення та концентрації. Від правильного початку практики залежить довгостроковий успіх у заняттях йогою. Слід враховувати, що кожен починає свою практику у різному віці, у різних умовах та маючи  різний ступень фізичних можливостей.

В основі успішної практики лежать кілька принципів.

Найголовніший – регулярність занять. Другий за значимістю –збалансованість практики, тобто, практика повинна включати різні елементи йоги: асани, пранаями, техніки медитації  та розслаблення .

Навантаження та час практики не повинні бути надмірними або, навпаки, занадто малими. Третій принцип – основу практики має лежати правильна техніка вправ. 

Практикуючи хатха-йогу, ми займаємося собою, своїм організмом, виконуємо певні вправи та техніки дихання. Щоб ознайомитись з основами хатха-йоги, а саме з базовими техніками дихання, простими асанами та принципами їх виконання, як правило, вистачає 2-3 місяців занять у режимі двох разів на тиждень.

Адаптаційний період умовно починається після того, як людина ознайомилася з базовими техніками та її організм відчув специфічне навантаження від технік йоги. У цей період бажано додати або ще одне заняття у загальній групі, або одне-два заняття на тиждень удома, оскільки для повноцінного ефекту дворазових занять на тиждень недостатньо. Більш різке додавання навантаження  небажано, оскільки організм ще  адаптується до практики йоги. Основним завданням адаптаційного періоду є збереження регулярності занять та невелике збільшення часу занять. Дуже часто первісний інтерес та ентузіазм після двох-трьох місяців спадає, і в цей період необхідна наполегливість і сила волі, щоб не кинути заняття та продовжити практику.

На заняттях практикуючий навчається правильно відбудовувати пози, усвідомлено підходити до вправ, регулювати навантаження, позбавлятися непотрібних думок, що заважають досягненню внутрішньої рівноваги та  заспокоюванню розуму.

Практика включає основні йогічні асани, базові пранаями, повне йогівське дихання, комплекс «Сурья Намаскар» та основи медитації.

Хатха-йога здатна змінити внутрішній світ людини, змусити її по-новому подивитися на своє життя, зробити дивовижні відкриття. Вона дозволяє навчитися розуміти себе, сприяє збільшенню концентрації та напрацьовує корисні для сучасного світу навички, зокрема, вміння зберігати зібраність та внутрішній спокій у стресових ситуаціях, брати на себе відповідальність та реалізовувати внутрішній потенціал.

 

 

ПнВтСрЧтПтСбВс
10:00
11:30
12:30
14:00
19:00